Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama

Haşere ilaçlama konusunda pek çok insan; ilaçlama firmalarının çok maliyetli olduğu, bütün eşyaları kaldırmak gerektiği için firmayla anlaşmanın zahmetli olduğu yanılgısına kapılır. Bu sebeple haşereyle mücadelede marketlerde satılan ilaçlara ya da tarım ilaçlarına yönelir. Ancak, marketlerde satılan ilaçlar yıllardır aynı içeriğe sahiptir ve haşereler yıllardır bu ürünlere karşı bağışıklık kazanmıştır. Bu nedenle, sizi sonuca ulaştırmayacak, yalnızca yüzeyde birkaç böceğin ölmesine sebep olacak olan bu ilaçlar, ilaçlama firmasının talep edeceği ücretten daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca, günümüz ilaçlama teknikleriyle, evinizde hiçbir eşyanın yerini değiştirmeden ya da düzeninizi bozmadan ilaçlama gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle, ilaçlama firmalarına karşı ön yargınızı kırmalı, ev ilaçlama ve bahçe ilaçlama konusunda uzman ilaçlama firmalarına güvenmelisiniz.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama konusunda çok hassas davranmak ve doğru adımlar atmak son derece önemlidir. Çünkü, bahçe ilaçlama ilacı olarak kullanılan malzemeler insan sağlığı için tehdit oluşturacak içeriktedir. Ayrıca, maddi olarak cebinizi yoracak olan bu ilaçlar hem bir fayda sağlamaz, hem de toprağınıza zarar vererek verimliliği azaltır. Bu gibi nedenlerden ötürü, bahçe ilaçlamada kullanılacak olan ilacın türü ve uygulanış şekli çok önemlidir. İlaçlama alanında atacağınız her yanlış adım sizi sonuçtan daha da uzaklaştıracaktır. Bu yüzden, bu konuda kesin çözüme ulaşmak için profesyonel destek almayı düşünmelisiniz. Doğru ilaçlama firmasını seçmek için, öncelikle Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla çalışan; sertifikalı ve kesin sonuç garantisi olan firmalarla anlaşmalı ve işlemlerinizi bu doğrultuda yaptırmalısınız. En iyi böcek ilaçlama firmasını seçtikten sonra; bahçenizdeki ilaçlanacak bölümler,

bahce-ilaclama
bahce-ilaclama

eş zamanlı olarak ev içindeki alanlar ve kullanılmayan izbe mekanlar üzerinde gerekli işlemleri ilaçlama servisi gerçekleştirecektir. Bu süreçte ilaçlama ekibinin talimatlarına uymalısınız. İşlemden önce uzun çimenleri kısaltıp yabani otları sökmeniz, ağaçlarınızın fazla dallarını budamanız ve bahçenizdeki dağınıklıklardan kurtulmanız, işlemin kalitesini artıracak ve alacağınız sonucun daha verimli olmasını sağlayacaktır. Bahçe ilaçlama için en doğru zaman, yağışın ve rüzgarın olmadığı zamanlardır ki bu da ilkbahar ve yaz aylarına denk gelir. İlaçlama için bu dönemlerde hareket etmeli ve bahçenizdeki haşerelere zamanında müdahale etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Küçükçekmece Gümüş Böceği İlaçlama başlıklı makalemizde gümüş böceği, gümüş böceği doğal ilaç ve gümüş böceği ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir