Böcek İlaçlaması Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Böcek İlaçlaması Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Böcek ilaçlaması yaparken nelere dikkat edilmelidir? Sorusunun yanıtı hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü böcek ilaçlama risk taşıyan bir uygulamadır. Haşereleri yok etmek için geliştirilen böcek ilaçları profesyonel bir ekip aracılığı ile uygulanmadığı takdirde telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir. Böcekler içlerinde zehirli yapıları bulunan türleri ile insanların yaşamlarını sonlandıracak güce sahiptirler. Toplumda “Küçük bir böcekten ne olur?” anlayışı ile terlikler ile böcek kovalayan insanların sayısı bir hayli fazladır. Bu bireysel mücadeleden ise elde edilen sonuç büyük bir hüsrandır. Bu riskli durumu göze almamak adına böcek ilaçlama uygulaması için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve profesyonel bir destek almalısınız. Peki, böcek ilaçlaması yaparken nelere dikkat edilmelidir?

 • İlaçlamaya başlamadan önce uygulama alanında iyi bir ön hazırlık yapılmalıdır.
 • Mutfakta yer alan eşyalar dolaplara kaldırılmalı ve işlem bittikten sonra iyi bir şekilde yıkanmalıdır.
 • Kapalı bir alanda ilaçlama yapılacaksa, ilacın etki gücünü arttırmak için kapı ve pencereler sıkı bir şekilde kapatılmalıdır. Bu sayede haşerelerin kaçması da engellenecektir.
 • İlaçlama alanında açıkta yiyecek, içecek ve eşya kesinlikle bulundurulmaz. Alandan kaldırılır ya da iyi bir şekilde korunur.
 • Böcek ilaçlama sırasında ilaçlama yapan kişinin maske, tulum ve eldiven gibi malzemeleri kullanması hayati önem taşır.
 • İlaçlama bittikten sonra ortam 2 saat az olmayacak şekilde havalandırılır ve ilacın etkisinden arındırılır.

Böcek ilaçlama işleminin özveri ve uzmanlık gerektiren bir iş olduğu unutulmamalı ve çalışacağınız firmayı doğru seçmelisiniz. Böcek ilaçlama şirketleri içinde yılların tecrübe ve birikimi ile hizmet veren Küçükçekmece Böcek İlaçlama firmamızı İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin bütün ilçelerinden arayabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemleri, ilaçlama firmalarının üzerinde uzun yıllar yapmış oldukları çalışmalar ile geliştirdiği profesyonel uygulamalardır. İlaçlama konusunda eğitim almış kişilerin uygulayabileceği yöntemler, hızlı ve kalıcı çözüm sunmaktadır. Haşerenin türüne, bulunduğu alana ve yoğunluğuna göre değişen böcek ilaçlama yöntemleri başlıklar halinde sıralanacak olursa;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Fare İstasyonları

Türkiye’de bulunan bütün haşerelere karşı kalıcı çözüm üreten yöntemlerimizde kullandığımız böcek ilaçları Sağlık Bakanlığından onaylıdır. Hamam böceği ilaçlama, akrep ilaçlama, pire ilaçlama uygulamaları ile sektörün 1 numaralı ismi olmuş firmamıza 7/24 kesintisiz ulaşabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri içinde uzman ekibi ve kaliteli hizmet anlayışı ile önemli bir yol kat eden firmamız müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmaktadır. “Önce İnsan Sağlığı” şiarı ile hareket eden firmamızda bütün haşerelere karşı kalıcı çözümler üretilmektedir. Sizin de başınız haşereler ile dertte ise firmamızı günün her saati arayabilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tespih Böceği İle Mücadele başlıklı makalemizde Küçükçekmece Böcek İlaçlama ve Tespih Böceği İle Mücadele hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir