Bu İlaçlardan Kurtulan Böcek Olamaz

Bu İlaçlardan Kurtulan Böcek Olamaz

Böcek, haşere ve kemirgenlerin her bir türü için farklı ilaçlar ve ilaçlama teknikleri kullanılır. Çünkü bu canlıların her biri farklı bir dayanıklılığa, vücut yapısına ve özelliklere sahiptir. Böcek ilaçlama işleminde en yaygın kullanılanı sıvı ilaçlamadır. Sıvı kokulu ilaçlar, haşereler yoğun olduğunda kullanılır. Sıvı kokulu ilaçlar, su içeriklidir,  ziraat mühendisleri tarafından hazırlanır ve püskürtme yöntemi ile ilaçlama yapılır. Sıvı kokulu ilaçlar tahtakurusu, tahta kurdu, pire, çıyan, akrep, kırkayak başta olmak üzere birçok haşere için kullanılır. Sıvı kokulu ilaçlar yoğun ilaçlar olduğundan, ilaçlama sırasında ilaçlama yapan eleman dışında mekânda kimsenin bulunmaması gerekmektedir. Sıvı kokusuz ilaçlama, ziraat mühendislerimiz tarafından özel olarak hazırlanan kokusu olmayan ve en çok tercih edilen ilaçtır. Çünkü kokusuz ilaçlamada, ilaçlama yapılacak yeri terk etmeye gerek yoktur. Sıvı kokusuz ilaçlama yapılırken, açıkta gıda maddesi kalmaması gerekmektedir.

Jel ilaçlama da çok kullanılan bir ilaçtır. Jel ilaç sürüldüğü yerden böcekleri çekecek bir koku salgılar. Yuvasında olan böcekler kokuya dayanamaz ve gelir ilaçtan yerler. Böcekler yuvalarına döndüklerinde ölürler. Ölen böceği yiyen diğer böcekler de ölmeye devam eder. Jel ilaçlamada, ilaçlama yapılacak yerin terk edilmesine gerek yoktur. Ayrıca jel ilaçlama yapılan yerlerin silinmemesi gerekmektedir. Bir de fareler için özel geliştirilen fare ilaçlama teknikleri mevcuttur. Burada da fare istasyonları ve fare tablet ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar fareleri etkisiz hale getirmek için zehirlidir ve oldukça etkilidir. Bireysel olarak uygulanamazlar. Çıplak elle temas edilmesi durumunda ciddi problem yaratacağı için bu tür ilaçların kesinlikle uzman kişilerce kullanılması gerekmektedir. Aksi durumda zehirlenmelere neden olabilir.

Küçükçekmece böcek ilaçlama şirketimiz tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalardan yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  Sadece ilaçlama değil, belirli aralıklarla sunduğumuz dezenfekte etme ve koruma hizmetlerimizden de aynı özenli ve Sağlık Bakanlığı onaylı uygulamamızdan da faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Parazitlerden En Etkili Kurtuluş Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir