Evdeki Böcekten Kurtulmanın Yolları

Evdeki Böcekten Kurtulmanın Yolları

Evdeki böcekten kurtulma yolları, böceklerin sokaklarda, bahçelerde bulunması hiç kimse tarafından yadırganmazken evlerde ya da iş yeri, okul, hastane, alışveriş merkezi, restoran ve lokanta gibi kapalı mekânlarda bulunmaları fazlasıyla garipsenir. Bunun çok farklı nedenleri olsa da, haşerelerin hemen hepsi oldukça mikroplu yerlerde türemektedir ve pek çoğu ısırıp sokarak, zehirleyerek insanlara zarar vermektedir. Ayrıca yaşam alanımızı istila eden ve zararlı etkenleriyle sağlığımız bozan haşere türleri hijyen açısından da ciddi sorunlar yaratır. Dolaştığı yerlerden aldıkları bakterileri salya ve dışkılarıyla evlerimize bırakan bu türden kurtulmanın en etkili yolu profesyonel ilaçlamadır. Bu nedenle de böcekleri evimizde, yeme içme işletmelerinde, hastanelerde görmek istemeyiz. Peki, evdeki böcekten kurtulmanın yolları nelerdir? Sizin de başınız haşereler ile dertte ise İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren Küçükçekmece Böcek İlaçlama şirketimizi arayabilir, günün her saati arayabilirsiniz.

Evdeki Böceklerle Mücadele

Evdeki böceklerle mücadele, kendimizi en rahat ve huzurda hissettiğimiz evlerimizde haşerelerle karşılaşmak istemiyorsak bazı önlemler almak durumundayız. Ancak bütün önlemleri aldığınız takdirde yine de haşere ile karşılaşırsanız vakit kaybetmeden profesyonel ilaçlama yapmanız şarttır. Evdeki böceklerle mücadele için;

  • Evdeki haşerelerden kurtulmak için mutlaka böcek ilaçlama işlemleri yapılmalı ve bu işlemlere ek olarak da evin bakımına ve temizliğine dikkat edilmelidir.
  • Kapılara ve pencerelere sineklik taktırılmalı, bahçeler ve apartmanların ortak kullanım alanları ilaçlanmalıdır.
  • Evlerde çöp bekletilmemeli. Fakat bu haşerelerden gerçekten kurtulmak istiyorsanız mutlaka ilaçlama işlemi yaptırmalısınız.

Sadece evlerde değil tüm mekan ve haşere grupları üzerinde çalışmalarını sürdüren firmamız yetkilileri 7 gün 24 saat sizlerin hizmetindedir.

Evlerde En Sık Karşılaşılan Haşereler

Evlerde en sık karşılaşılan haşereler, her evde hemen her zaman görülen haşere türleri vardır. Sıcaklıkların yükselmesiyle beraber faaliyet alanını genişleten haşereler sağlığımıza ciddi hasarlar bırakır. Evlerde en sık karşılaşılan haşereler sıralanacak olursa;

Haşerelerin neden olduğu sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için tedbir almanız şarttır. Zira bu bağlamda hem haşereler ile hem de bulaştırdıkları hastalıklar ile mücadele etmiş olacaksınız. Farklı tür ve özelliklere sahip olan haşerelerin istisnasız tümü insanlara zarar vermektedir.

  • Sabah uyandığınızda bir küp şekerin etrafında ordu haline gelen karınca ve karafatma haşeresinin yanı sıra hamam böceği de rahatsızlık yaşamanıza neden olur.
  • Kırıntılar ve üzerimizden düşen tozla yolu ile çoğalma fırsatı bulan akar, mayt ve mite yok edilmesi güç haşereler arasında yer alır.
  • Kulağakaçan haşeresi gibi insanlarda ciddi rahatsızlıklar oluşturan haşerelerin bir diğer türü ise kakalak ve gümüş böceğidir.
  • Haşereler arasında fark yapmadan salyangoz, kertenkele ve halı böceği haşereleri ile modern metotlar aracılığı ile mücadelesini sürdüren firmamız her daim hizmetinizdedir.

Küçükçekmece’de sizlere sunduğumuz en güvenilir ve sağlıklı ilaçlama uygulamaları ile ilçemizdeki zararlı haşere faaliyetleri tamamen yok etmekteyiz. Küçükçekmece İlaçlama firması senelerden beri verdiği en kurumsal işleyişteki hizmetlerle sizlerin bir telefon kadar yakınındadır. Çağrı merkezlerimiz haftanın 7 günü, 24 saati erişiminize açıktır. Aynı zamanda bizlere sitemizde yer alan formlarımızı doldurarak da ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tespih Böceği İle Mücadele başlıklı makalemizde Küçükçekmece Böcek İlaçlama ve Tespih Böceği İle Mücadele hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir