Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Fare ilaçlama, farenin yoğunlukta bulunduğu alanları düşünürsek oldukça sık gerçekleştirilen bir faaliyettir. Farelerin yedikleri besin türleri çok çeşitli olabildiği için hayatımıza girmesi daha olası gözükmektedir. İnsan veya hayvan gıdalarını tüketebilen fareler, böcek türlerini yiyerek de beslenebilir. Beslenmelerinin bu şekilde çok çeşitli olması, insanları farelerin odak noktası haline getirmektedir. Birçok çeşidi olması, farklı yerlerde farelerle karşılaşma olasılığımızı daha da arttırmaktadır. Fareler depolarda, duvarların içinde, binaların çatılarında, evlerin içinde ve buna benzer insana ait birçok yerde yaşamlarını sürdürebilir. Farelerin ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, su faresi gibi birçok türü bulunmaktadır. İsimlerinden de anlaşılacağız üzere her biri kendisine yaşam alanı oluşturarak devamını sağlamaya çalışır. Fareyle mücadele çok zorlu ve kullanışsız aşamalar gerektirmektedir. İnsanların bireysel olarak fare ile mücadele etmeye çalışması genel olarak sonuçsuz kalmaktadır. Fare ilaçlama konusu, ilaçlama konusunda profesyonel hizmet sağlayan firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Küçükçekmece Böcek İlaçlama da, en iyi ilaçlama firmaları arasında önemli bir yerdedir. Fare ve diğer haşere türleri için bizleri 7 gün 24 saat süresince istediğiniz an arayabilir, yardım isteyebilirsiniz.

 

Farelerden Tek Başımıza Kurtulabilir Miyiz?

Farelerden tek başımıza kurtulabilir miyiz? Sorusu insanların özellikle evlerindeki yaşam alanlarına bariz olarak olumsuz yönde etki ettiği için sıkça sordukları sorulardan biridir. Fareler öldürülmesi zor, sürekli üreyen ve devamını sürdürmeye çalışan bir canlıdır. Fareler, insanların kaynaklarından beslenerek hastalık bulaştırabilir, kulaklarını, burunlarını kemirerek sağlık problemlerine yol açabilirler. Üstelik tükürük bezlerindeki bir salgının uyuşturucu özelliği sayesinde sizi ısırdığını hissetmezsiniz bile. Örnek vermek gerekirse bireysel olarak fareler için kapanlar kullanılabilir. Bununla da bazı fareleri yakalayabilirsiniz. Ancak ölü bir farenin kokusu ve temizliği ile uğraşmanız gerekecektir.

Fareler Nasıl İlaçlanır?

Fareler nasıl ilaçlanır? Konusunda bazı farklı yöntemler uygulanmaktadır. Sıvı okulu ilaçlama yöntemi daha çok kapalı alanlara uygulanır. Fareler için ağır kokulu ilaçlar uygulanır ve kaçmaları sağlanır. Bu şekilde de fareler yok edilir. İstasyon yöntemi ise, bahçe, tarla gibi alanlara uygulanır. İçerisinde farelerin yemek isteyeceği ilaçlar bulunan bir aparattır. Fare bu ilaçtan yedikten sonra su içme ihtiyacı ortaya çıkar ve suyu içtiği an ölür. Küçükçekmece ve Bakırköy Böcek ilaçlama da, fare ve diğer haşere türleri için ilaçlama hizmeti vermektedir. 7/24 bizlere telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir