Fareler Ve Zararları

Aktif ve dinamik bir yaşam standardı olan tehlikeli memeli türlerinden biri de farelerdir. İnsanoğlunun bu zararlı haşere türü ile baş etmesi oldukça zordur. Yaşamayı tercih ettikleri alanlar oldukça pis yerlerdir ve evlere o pis kanalları kullanarak girerler bu sebeple farelere ulaşmak oldukça zor ve zahmetlidir. Tüm bunlar yerine güvenilir bir böcek ilaçlama hizmetinden fayda sağlamak sizleri büyük bir sosyal ve ekonomik maliyetten kurtarır. Düşünün ki tarla fareleri çiftçinin hasatını dakikalar içerisinde talan edebiliyor. Sebep olduğu ekonomik yıkım paha biçilemez olan bu farelerden kurtulmak aslında çok kolay. İlkel yöntemlerinizi bir kenara bırakın ve fare ilaçlama hizmeti alın. Çatı faresi, lağım faresi, ev faresi gibi birçok türü olan fareler her ortamda karşımıza çıkabilir. Çünkü besin bulma konusunda hiç zorluk çekmezler ve hemen ortamdaki nesne ya da besinleri kemirebilirler. Salgılarındaki anestezik uyuşturucu sayesinde fareler tarafından kemirildiğinizi çoğu zaman hissetmiyorsunuz. Yaşamak için özellikle pis su kanallarını tercih eden farelerin taşıdıkları virüsleri hayal etmek hiç zor olmayacaktır.

fareler ile ilgili görsel sonucu

Fareler, insanların tahmin sınırlarını oldukça zorlar. Asla akıl edemeyeceğimiz duvar çatlaklarına, çatı katlarına, kanalizasyon borularına ve lağımlara hiç zorlanmadan girer, pis sularda yüzebilir ve bu tarz ortamlarda güçlük yaşamadan sürekli olarak doğum yapabilir. Hiç hız kesmeden ve doymak bilmeden hemen her şeyi kemirirler. İnsan ve hayvan gıdaları ya da giyeceklerimizi kemirerek hem maddi zararlara hem de çeşitli hastalıkları kapmamıza sebep olurlar.

Tahta, sert cisim, kerpiç gibi hiçbir engeli dinlemez ve onları kemirerek her yere rahatlıkla sızar.  Dişleri çok keskin olan fareler kendilerine rahatlıkla geçiş yolları yaratmakta ve hayatımıza dahil olmaktadırlar. Hanta virüs gibi insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden virüsleri bulaştırırlar, veba salgınına sebep olarak yüzbinlerce insanın helak olmasına sebep olurlar. Bu durumun insanlık tarihinde çok somut örnekleri vardır. Bu gibi felaketleri önlemek için ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Haşere İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir