Kene İlaçlama

Kene İlaçlama

Kene ilaçlama son dönemlerde Türkiye’de artan kene ısırmaları vakaları ile yoğun olarak yürütülen işlemler arasında yer alır. Hayvanların, otluk arazilerin çok bulunduğu yerlerde yaşayan keneler, insanlara çeşitli yollarla zarar verebilirler. Kene ilaçlama hizmetlerimiz, pek çok alanda kapsamlı olarak gerçekleştirilmektedir. Kene ısırması vakaları ile hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ardından birçok kişi yeşillik alanlarda vakit geçirmeye korkar oldu. İnsanları ısırdıktan sonra vücutlarına yapışan ve çıkmaya kene ile mücadele etmek için başvurulan geleneksel yollar çok tehlikelidir. Bunun yerine işinde uzman ve profesyonel yollar ile keneleri hayatınızdan çıkaracak böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve destek almalısınız. Bu bağlamda Küçükçekmece Böcek İlaçlama firmamız İstanbul ve Küçükçekmece’nin bütün semtlerinde, uzman personellerimiz keneleri kontrol altına almaktadır. Firmamızı 7/24 arayabilirsiniz.

Kene İlaçlama Fiyatları

Kene ilaçlama fiyatları toplumda bilinenin aksine doğru bir firma ile çalışıldığı sürece oldukça ekonomik bir uygulamadır. Dışarıdan satın alınan ilaçlarla ve kulaktan dolma bilgilerle kene ile mücadele etmekle, bu parazitleri zararsız etme konusunda başarılı olunmaz. Aksine, kenenin midesinde doldurduğu kanın patlamasına ve hastalık virüslerinin etrafa saçılmasına neden olunabilir. Halk arasında bilinen, kulaktan dolma bilgiler bulunmaktadır. Örneğin kene sokmasında, o bölgeyi alkolle temizlemek gerektiği düşünülür. Bu durum, sağlığınızı tehlikeye sokabilir. Kenelerden kurtulmak için firmamızda uygulanan kene ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

  • İlaçlama yapılacak kenenin türü ve sayısı
  • İlaçlama sırasında kullanılacak kene ilacı miktarı
  • İlaçlama yapılan alanın büyüklüğü etkin faktörler arasında yer alır.

Kene ilaçlama uygulaması yaptırmamış ve kenelerin saldırısına uğrarsanız, bir sağlık kurumuna gitmeniz ve tedavi görmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise alanda detaylı olarak kene ilaçlaması yaptırmalısınız. Zira keneler, çabuk ürerler. Kısa bir süre sonra alanı yeniden istila edebilir, size, sevdiklerinize ve evcil hayvanlarınıza saldırabilir.

Kene Saldırısında Risk Grubunda Olanlar Kimlerdir?

Kene saldırısında risk grubunda olanlar kimlerdir? Sorusuna kesin bir yanıt vermek doğru olmayacaktır. Çünkü keneler artık şehirlerde sayısını arttırmış ve tüm vatandaşları tehdit etmektedir. Kene ile mücadele aşamasında daha dikkatli olması gereken risk gruplarını başlıklar altında toplayacak olursak;

  • Veterinerler
  • Evcil hayvan besleyenler
  • Tarım ve hayvancılık işi ile uğraşan kişiler
  • Mezbahada çalışanlar

Açık alanlarda bulunan herkes, bu parazitlerin saldırısına uğrayabilir. Parazitler, canlılar arası kolay geçiş sağladığı için herkesin sağlığı tehlike altında olabilir. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı şirketimiz, düşük ücretler karşılığında herkesin sağlığını korumaktadır. Uygulamalarımız, günün her saatinde ve yılın her gününde yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pire İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir