Kırkayak Nedir ?

Kırkayak Nedir ?

Kırkayak nedir? Sorgulamasına yanıt bulacağınız en doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz. Kırkayaklar tüm haşere türleri içinde en fazla ayak sayısına sahip olmakla birlikte, en farklı türlerden de biridir. Ülkemizde kırkayak ile pek çok yerde karşılaşabiliriz. Çünkü bu haşere ülkemizde her yerde olabildiği gibi, dünyanın da buzullar hariç her yerinde olabilirler. Kırkayak nedir ? sorusuna bu haşerenin özelliklerini sıralayarak yanıt vermeye çalışalım.

  • Sayısı yedi yüz elliye kadar varabilen ayakları ile kırkayaklar, çokbacaklılar familyasının baş üyesidir. En az otuz küsür ayaklı kırkayağa rastlanmıştır.
  • Ülkemizde kırkayak denilmesinin nedeni, bizdeki türlerinin genellikle otuz ile elli ayak arasında olmasından kaynaklanmasındandır.
  • Silindir şeklinde uzun ve ince yapısı ile sürüngenleri andırsa da eklembacaklılar ailesindendir. Vücudu segmentlidir yani iç içe geçen boğumlamalardan oluşur. Boğumlanmaların bitim noktalarından da çifter bacak çıkar. Oldukça esnek ve yumuşak bir yapısı vardır.
  • Kırmızı, siyah, sarı ve kızıl renklerde olabildiği gibi bazı türleri renksizdir.
  • Kafasında bulunan antenleri ile yönlerini tayin ederler.
  • Evinizde saksı varsa genellikle saksıların çevresinde görebiliriz. Çünkü otçul beslenen bir haşeredir.
  • Kendi familyası içinde çıyanlar ve tespih böcekleri vardır.
  • Boyları segmentli yapılarından dolayı kısa gibi görünse de esnek olmaları sayesinde oldukça uzun olabilir.

Oldukça farklı özelliklere sahip olan kırkayak ile mücadele etmek üzere kurulmuş firmamız bugün 20 yıllık bir deneyime sahip olmuştur. Bizlere ulaşmak için telefonlarımıza çağrı bırakmanız yeterlidir.

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak ilaçlama ve tüm haşere şikayetleriniz için Küçükçekmece Böcek İlaçlama servisinin en kaliteli hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kullandığımız kırkayak ilacı sizlerin sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemekle birlikte, haşereler üzerinde en garantili ve kesin sonuçları da sağlar. Sağlığınızı her şeyin üstünde tutan firmamızda önce müşteri memnuniyeti gelmektedir. Kırkayak ilaçlama uygulamasının yanında birçok haşere ve kemirgen ile mücadele sürdüren firmamızın iletişim numaralarına her daim ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Hizmet Anlayışı

Kaliteli hizmet anlayışına sahip olan firmamızı çağrı merkezlerimiz vasıtasıyla her zaman arayabilir, böcekler ve ilaçlamalar ile ilgili tüm sorularınızı ve haşere sorunlarınızı müşteri temsilcilerimize aktarabilirsiniz. Her hizmetimiz 7/24 hizmet anlayışı içinde sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pire İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir