Küçükçekmece Fare İlaçlama

Küçükçekmece Fare İlaçlama

Yeryüzünü mesken tutmuş yer altı muhafızları: Fareler. Eve giren haşereler arasında besin üçgeninde en tepede duran fareler; insan sağlığına verdikleri zararın yanı sıra ev ve evde bulunan eşyalara da çeşitli zararlar vermektedir. Bu sebeple, farelere müdahalede geç kalmadan hareket etmek son derece önemlidir. Küçükçekmece fare ilaçlama olarak, sizlere bu yazımızda farelerin zararları ve farelerden kurtulma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Küçükçekmece Fare İlaçlama

30 yıldır sektördeki yerini koruyan Küçükçekmece fare ilaçlama firması; %100 başarı gösterdiği uygulamalarıyla ilaçlama alanında zirvede bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan, insan sağlığına etki etmeden haşereler üzerinde kesin sonuç veren ilaçlarla ve haşere türüne özel ilaçlama teknikleriyle; İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de hizmet vermektedir.

Evlere Giren Fare Türleri

Fare; çok hızlı hareket eden ve çok hızlı üreyebilen bir kemirgen türüdür. Yeryüzünde bazı yerler hariç bütün karalarda yaşamaktadır. Dişleri çok sağlam yüzeyleri bile delebilecek güçtedir ve sürekli gelişme sürecinde olduğu için aşınsa bile kendini kısa sürede yeniler. Bu nedenle hiç umulmadık alanlarda fare yuvasına rastlamak mümkündür. Tahıl, meyve, böcek, ot gibi pek çok besin maddesiyle beslenirler. Fare kulak yer mi? konusuna gelirsek; evet fareler aç kaldığı zaman insanların kulak, burun parmak gibi uzuvlarını yemektedir. Bunun haricinde pis yerlerde dolaşarak pek çok hastalığı insanlara taşımaları da verdikleri bir diğer zarardır. Bu nedenle insanların yaşam alanlarında bulunan fareler son derece tehlikelidir ve acilen ilaçlama yapılması gerekmektedir. Yaşam alanlarınızda fare varlığından şüpheleniyorsanız vakit kaybetmeden Küçükçekmece fare ilaçlama firmalarıyla irtibata geçmelisiniz. Evlere giren fare türleri şu şekildedir;

Ev Faresi: 

Ev fareleri genelde küçük yapıdadır. Evde buldukları bitkisel ve hayvansal her türlü maddeyle beslenir. Hatta diş macunu bile yiyebilir. Çok aç kaldıkları zaman sentetik kumaşları da kemirebilirler.

Lağım Faresi:

Lağım fareleri, ev farelerine göre daha iridir. Bu fare türü çok güçlü olmakla birlikte koloni halinde dolaşmayı sever ve doğal afet ve benzeri durumlarda insanlara toplu halde saldırma eğilimi gösterir. Adından da anlaşılacağı üzre kanalizasyonlarda ve pis yerlerde yaşayan lağım fareleri sürüldükleri pislikleri insanların yaşam alanlarına taşır.

Çatı Faresi:

Çok güçlü ayakları ve sert tırnakları sayesinde en hızlı tırmanan fare türüdür. Bu nedenle çok katlı apartmanlarda bile görülebilmektedir. Tırmanmak için boruları ve apartman dışındaki demirleri kullanır.

Tarla Faresi:

Daha çok ekili ürünlere zarar verse de insanların yaşam alanlarına giren ve insan besinlerini tüketen tarla fareleri de insan sağlığı açısından bir tehdittir. Özellikle kırsal alanlarda ve müstakil evlerde en sık rastlanan haşere türlerindendir.

NOT: Evinizde ya da çevresinde gördüğünüz farelere vakit kaybetmeden müdahale etmezseniz çok kısa sürede yayılarak kontrol edilemez bir hal alacaktır. Fare sorununuzu kökten çözmek için Küçükçekmece fare ilaçlama ekibi olarak yardım etmeye hazırız.

Bir önceki yazımız olan Küçükçekmece Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir