Okul İlaçlama

Okul İlaçlama

Okul ilaçlama eğitim kurumlarında meydana gelen haşere sorununa yönelik çözüm üreten firmamızda en sık başvurulan böcek ilaçlama operasyonudur. Türkiye’de bulunan okullarda sayısı binlere dayanan kurumlar bulunmaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerin günün büyük bir çoğunluğunu beraber geçirdikleri bu mekanda istenmeyen misafirler de bulunmaktadır. Kalabalıktan faydalanarak kendine yer bulmaya çalışan haşereler okullarda eğitimin aksamasına neden olabilmektedir. Teneffüs aralarında bahçeye çıkan öğrenciler farkında olmadan yüzlerce haşere ile karşılaşmış olur. Öğrencilerin üzerine sinen haşereler dışarıdan okulun içine doğru girmeyi başarırlar. Sıraların üstünde dolaşan ve öğrencilere bulaşan haşerelerin içinde en yoğun olan pire, bit ve hamam böceği olarak sıralanabilir. Bir kısmı bulaşıcı özelliğe sahip olan haşerelerin içlerinde zehirli yapıda olanlar da bulunmaktadır. Her biri istisnasız insanlara zarar veren haşerelerin eğitim kurumlarımızda yuva yapmamaları için böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almaları büyük önem taşımaktadır.  Okul ilaçlama operasyonlarının yanında birçok mekanda çalışmalarına devam eden firmamız 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.

okul-ilaclama-1

Okul İlaçlama Yapmanın İncelikleri

Okul ilaçlama yapmanın inceliklerini bilen firmalar çalışmalarına bu bağlamda devam ederler. Okullar çocukların da içlerinde bulunduğu bir kurum olduğu için okul ilaçlama sırasında bütün detaylar atlamadan uygulanmalıdır. Okul ilaçlama yapmanın incelikleri başlığı altında dikkat edilecek unsurları sıralarsak;

  • Okul ilaçlama operasyonları okulların tatil olduğu yani öğrencilerin olmadığı bir zamanda yapılmalıdır.
  • Kapalı alana dahil olan okullarda öğrenci ve öğretmenlerin alandan uzaklaştırılması hayati önem taşır.
  • Haşerenin türüne göre belirlenen en etkili böcek ilaçları böcek ilaçlama yöntemleri ile alana yayılmalıdır.
  • Yerlere, sıraların arasına ve gerekirse havaya doğru uygulanan ilaçlar haşereler üzerinde etki gösterdikten sonra amacına ulaşmış olur.

Okul ilaçlama sonrasında haşerelerin büyük bir çoğunluğu hayatınızdan çıkmış olur. İşlem bittikten sonra okul yetkililerine düşen birincil görev ise iyi bir temizlik yapılmasıdır. Bu temizlik sayesinde haşerelerin bütün kalıntıların kurtulacak ve yeni haşerelerin çoğalmasının önü kapatılacaktır.

Profesyonel Firma Ayrıcalığı İle Tanışın

Profesyonel firmalar bütün sektörlerde tüketicilerin öncelik tanıdığı yerlerdir. Amatör ve sıradan bir yapıya sahip olan firmalardan destek almak haşere sorununu çözmede yetersiz kalacağı gibi ekonomik kayıplara neden olur. Bu durumla karşılaşmamak ve profesyonel firma ayrıcalığı ile tanışmak için telefon numaramıza çağrı bırakmanız yeterlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Tespih Böceği İle Mücadele başlıklı makalemizde Küçükçekmece Böcek İlaçlama ve Tespih Böceği İle Mücadele hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir