Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pire ilaçlama bir hafta içerisinde 2.000 yavru yapabilen haşerelere yönelik alınan profesyonel tedbirdir. Hayvanların sırt bölgesinde ve kalabalık, sıcak ortamlarda yayılma imkanı bulan pire ile mücadele etmek için uygulanan geleneksel yöntemler sonuç vermemekle beraber ekonomik kayıp yaşamanıza neden olur. Evdeki pirelerden kurtulmak için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata halinde olmalı ve pirelerin çoğalmasına fırsat tanımadan gerekli pire ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Çok sayıda türe sahip olan pirelerin türünün tespit edilmesi için bilgi ve tecrübe sahibi kişiler ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirmelidir. Konakçı olarak kan emdiği canlının üzerinde barınan pire, zıplayarak kişiden kişiye geçiş sağlamaktadır. Bu nedenle toplu yaşam alanlarında pireler hızla çoğalmaktadır. Toplu yaşam alanlarının periyodik olarak ilaçlanması bu gibi haşere türlerinin çoğalmasına fırsat tanımaz.

Pirenin Zararları

Pirelerin zararları diğer haşerelere oranda daha yüksektir. Bulaşıcı özelliğe sahip olan pire ile mücadele etmek için alınan önlemler sonuç vermeyen nafile bir çabadır. Haşerelerin insanların yaşam alanlarının içine dahil olması çeşitli zararlara neden olmaktadır. Pirenin zararları insanların yaşam kalitesini olumsuz olarak etkilemektedir. Aynı zamanda pire evcil hayvanlarında önemli sağlık sorunları yaşamalarına sebebiyet vermektedir. Pire ilaçlama uygulamaları ile pirelere karşı daima koruma sağlayabilirsiniz. Pire insan ve hayvanların kanını emerek virüs taşıyıcılığı yapmaktadır. Hastalık virüsü taşıyan pire çeşitli hastalıkların yayılmasına neden olur. İnsana ve çevreye bu denli zarar veren pirelerden kurtulmak için firmamızda uygulanan pire ilaçlama yöntemleri başlıklar altında verilecek olursa;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama

Pireleri yaşam alanınızdan çıkarmak ve sağlıklı yaşamınıza geri dönmek için Küçükçekmece Böcek İlaçlama firmamızı 7 gün 24 saat arayabilir, kampanyalı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Pirelerden Bulaşan Bazı Hastalıklar

Pirelerin neden olduğu bazı hastalıklar bulunmaktadır. İnsanlara ve hayvanlara saldırıda bulunan pire ile  mücadele etmek bu hastalıklardan kurtulmanızda önemli bir unsurdur. Pirelerden bulaşan bazı hastalıkları başlıklar altında sıralayacak olursak;

 • Tarih kitaplarında karşılaştığımız ve ve Avrupa nüfusunun büyük bir çoğunluğunun ölmesine neden olan veba ve yine tedavi yöntemleri gelişmeden önce ölümcül hastalıklar arasında yer alan verem gibi ciddi kronik hastalıklara neden olur.
 • Cilt hastalıkları yanı sıra alerjik reaksiyonlar olarak kendini gösteren pire belirtileri sıtma ve dizanteri hastalığının da belirtisi olabilir.
 • Toplum tarafından bilinmeyen fakat tifüs ve humma gibi rahatsızlıklarda da baş rolü üstlenen pireden kurtulmak hayati önem taşımaktadır.

Pire ile Mücadele

Pire ile mücadele gözle görülemeyecek kadar küçük olan pirelere karşı alınan tedbirlerin tümüdür. Yumurta bırakarak çoğalan pire, bulunduğu alan içerisinde yer alan eşyaların arasına dahi yumurtalarını yerleştirmektedir. Pire ile mücadele oldukça önemlidir. İlaçlama yapılacak alanın derinlemesine dezenfekte edilmesi gerekir. Ortamda unutulan tek bir pire yumurtası günler sonra yüzlerce pire ile yeniden karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu nedenle pire ilaçlaması alanında uzman pire ilaçlama firmaları tarafınca yapılmalıdır.

Profesyonel pire ilaçlama firmaları Sağlık Bakanlığı onayıyla hizmet sağlayarak güvenle pirelerden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Bireysel ve amatör uygulamalar daima var olan sorununuzun daha da büyümesine neden olmaktadır.

Pire İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlaması nasıl yapılır? Kaliteli pire ilacı ve doğru ilaçlama yöntemleriyle pirelerin etkisiz hale dönüşmesi mümkündür. Firmamız Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve sıvı ilaçlama uygulamalarıyla pire türlerinin en kısa sürede etkisiz hale dönüşmesinde 100% başarı sağlamaktadır. Pire ilaçları ve yöntemlerimiz TSE etiketli ürünlerden oluşmaktadır.

En Çok görülen Pire Türleri;

 • Genellikle bulunduğu yerlere göre isimlendirilir. Örneğin insanlara bulaşan pireler genellikle insan piresi olarak adlandırılır.
 • Hayvanların sırt bölgelerinden yayılma fırsatı bulan pireler köpek piresi, kuş piresi ve kedi piresi olarak adlandırılır.
 • Son olarak toz piresi ve pamuk piresi adlalarını alan bu haşere oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabilecek güçtedir.

Firmamız tüm pire türlerine karşı profesyonel ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Gün boyu Müşteri Temsilcilerimize ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Pire Evlerimize Kadar Nasıl Sızar?

Pire evlerimize kadar nasıl sızar ve yaşam alanlarımıza nasıl dahil olurlar? Bu soru genellikle pire ve pire ısırığına maruz kalmış kişilerin en çok sorguladıkları sorular arasında yer almaktadır. Bu parazit türünün yaşam alanlarımıza dahil olmasının üç temel nedeni bulunmaktadır.

 • Haşere grubu içinde parazit olarak tanımlana, kan emen vampir olarak ta tanımlana bu zararlı canlı türü sadece kan ile beslendiği için besin kaynağı olan kan için insan ve hayvanların yaşadıkları alanları tercih eder.
 • Özellikle kırsal alanlarda tarım ve hayvancılıkla uğraşan kesimlerde ahırlarda daha çok aktif olurlar.
 • Evlerimize ve yaşam alanlarımızda girmelerine neden olan bir diğer etken ise barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmektir. Halı dipleri, yünlü ürünler, battaniye, pelüş oyuncaklar, koltuklar, yastık ve yorganlarda yuvalanacak bir yer ararlar. Bu durum hayvanlarda ise daha vahimdir. Uzun tüylü hayvanların tüy diplerinde yuvalanan bu parazit türü, hayvanlardan hiç ayrılmaz.
 • Evimize kadar giren parazit illeti yaşam alanlarımızda üreme ve çoğalma işlevlerini gerçekleştirmek içinde girerler.

Pirelerden kurtulmanın en etkin yolu ilaçlama yapmaktır. Bu konuda şirketimizden destek alabilirsiniz.

Küçükçekmece pire ilaçlama - A
Küçükçekmece pire ilaçlama – A
Küçükçekmece pire ilaçlama - B
Küçükçekmece pire ilaçlama – B
Küçükçekmece pire ilaçlama-c
Küçükçekmece pire ilaçlama – C

 

Bir önceki yazımız olan Fare İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir