Tahta kurusu ilaçlama

Tahta kurusu ilaçlama

Tahta kuruları 4 ve 5 mm boyunda olan, düz, kırmızımsı, kahverengi renkli ve oval şekilli bir haşeredir. Kan emerek beslenen bu böcekler, kan emdikten sonra daha şişkin ve kırmızımsı bir görünüm alır. Soğuk hava koşullarında 1 yıl beslenmeden yaşayabilen tahta kuruları yatak aralarında, çarşaf aralarında, mobilya aralarında, süpürgelerin arkasında, priz boşluğunda, alan içinde bulunan yarıklar ve çatlaklarda barınır. Bavul, cüzdan, çanta gibi insanların şahsi alanlarına giren tahta kuruları, ortalama 300 günden fazla yaşar. Günde 1 ve 5 arası yumurta paketi bırakır.

Yaşamları boyunca ise bu toplamda 200 ve 500 yumurtayı bulur. İnsanların yaşam alanlarına genellikle otelden veya bir başka evden sızar. Tahta kurusu geceleri aktiftir, gündüzleri ise barındığı alandan çıkmaz. İnsanların kol, bacak ve boyun bölgelerine zarar vererek kızarmasına ve kaşıntı olmasına neden olur.
Küçükçekmece böcek ilaçlama firması diğer tüm haşere çeşitleri gibi tahta kurusu böcek ilaçlama uygulaması da vermektedir. Yaşam alanlarına sızan tahta kuruları kısa süre içinde fark edilmediği takdirde istila haline dönüşebilir. Bu canlılarla karşılaştığınızda kendiniz müdahalede bulunmadan, profesyonel tahta kurusu ilaçlama hizmeti veren firmalardan yardım almanız en etkili sonucu doğuracaktır.

Küçükçekmece böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olarak hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar ise insan ve çevredeki diğer canlıların sağlığı açısından zararsızdır. İlaçlama yapılacak olan bölgeye uzman ekibin gelip alan büyüklüğünü ve böceğin direncini tespit etmesinin ardından ilaçlama işlemine geçilir. Tahta kurusu ilaçlama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun süre tahta kurusuna rastlamanız olası değildir. Yaşam alanlarınızı belirli periyotlar halinde tüm böcek türlerine karşı korumak amacıyla ilaçla uygulamasından faydalanmak sizi ve sevdiklerinizi güven altında tutacaktır.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda tahta kurusu sorunu yaşıyorsanız Küçükçekmece böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 aktif olan müşteri hizmetlerimizden tahta kurusu ilaçlama hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Daha geniş alanlar ve yaygın böcek ve haşere türemesinin olduğu alanalar için daha kapsamlı böcek ve haşere  ilaçlama yapılması adına www.ozbocekilaclama.com şirketimizin sayfasını takip edip bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kakalak böceği ilaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir