Yenimahalle Böcek İlaçlama

Yenimahalle Böcek İlaçlama

Böcek istilalarının ve böcekler sebebiyle yaşanan sağlık problemlerinin yoğun olarak görüldüğü müstakil evler, bahçe içi evler, park ve ormanlık alanlara yakın yerleşkeler ilaçlamanın en çok gerekli olduğu alanlardandır. Bu gibi bölgelerde vakit kaybetmeden duruma en uygun ilaçlama yöntemi belirlenmelidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Yenimahalle böcek ilaçlama servisimizin bünyesinde yer alan ilaçlama ekipleri size bu konuda bazı ipuçları vermektedir;

İlaçlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle bazı değişkenler göz önünde bulundurularak ilaçlama yöntemi tespit edilmelidir. Ancak bu ilaçlama yöntemlerinin ilkel teknikler olmadığından emin olunmalıdır. Profesyonel yöntemlerle gerçekleştirilen ilaçlama uygulamaları sağlıklı ve kesin sonuçlar sunmaktadır. Öte yandan ilkel ilaçlama uygulamaları hem sağlık açısından hem de tıbbi açıdan zarara sebep olduğu gibi daha zahmetlidir ve hijyenik açıdan da olumsuz durumlara sebebiyet verir. Bu sebeple Yenimahalle böcek ilaçlama ekiplerimiz sizleri ilaçlama tekniği konusunda uyarmaktadır. Uygun ilaçlama tekniğini belirleme yöntemleri ve en etkili ilaçlama yöntemleri şu şekildedir:

İlaçlama Yöntemleri

Firmamızın en çok tercih ettiği ve en etkili sonuçları veren ilaçlama yöntemleri şunlardır;

  • Sıvı İlaçlama: Sıvı ilaç özel cihazlarla tüm yüzeylere uygulanır ve haşerenin yuva yaptığı bölgeler tespit edilerek ilaçtan tüm böceklerin etkilenmesi sağlanır. Uygulama esnasında hayatta olan tüm canlılar kısa süre içerisinde ilaçtan etkilenerek yok olur. Ancak yumurtadaki böcekler muhafaza altında olduğu için onların yumurtadan çıkınca ilaca ulaşması gerekir. Bu sebeple işlemden sonra bir müddet sulu temizlik yapılmamalıdır. Aksi takdirde yumurtadan yeni çıkan böcek yavruları ölmeyecek, yumurtlayarak yeni bir böcek kolonisinin oluşmasına sebep olacaktır. Kokulu ve kokusuz olarak iki şekilde uygulanır.
  1. Kokulu İlaçlama: Daha çok kapalı alanlarda uygulanır. İşlem esnasında kesinlikle alanda durulmamalıdır. En çok kullanılan teknik budur.
  2. Kokusuz İlaçlama: Kokulu ilaçlamanın kullanılamadığı durumlarda tercih edilir. Her iki yöntem de kısa sürede sonuç verir.
  • Jel İlaçlama: Jel haldeki katı kıvamlı ilaç özel jel makinesi yardımıyla ilgili alanlara uygulanır. Bu uygulama sonrasında ilacı yiyen böcek yuvasında ölür. Diğer böcekler de onu yiyerek bir ölüm çemberi oluşturur. Daha çok hamam böceği üzerinde kullanılır.

NOT: Bu uygulamalar profesyonellik gerektiren tekniklerdir ve bireysel uygulamalar olumsuz bazı durumlara sebep olabilmektedir. Bu sebeple 
Yenimahalle böcek ilaçlama gibi kurumsal ve profesyonel ilaçlama firmalarıyla anlaşarak ilaçlama uygulamalarında bulunmanız daha sağlıklı olacaktır. 

Bir önceki yazımız olan Küçükçekmece Yeşilova Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde böcek ilaçlama firmaları, böcek ilaçlama fiyatları ve haşere ilaçlama şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir