Küçükçekmece Yeşilova Böcek İlaçlama

Küçükçekmece Yeşilova Böcek İlaçlama

Şehirleşmeyle birlikte doğal hayatlarından uzaklaşmak zorunda kalan haşereler; insanların özel yaşam alanları çevresinde yerleşmeye başlamıştır. Bu alanlardaki haşere varlığı, insan sağlığını her açıdan tehdit etmektedir. Çünkü, haşereler vücutlarında milyonlarca mikrop ve bakteriyle dünyaya gelen, yaşadıkları yerlerden de bir o kadarını bünyesine alan zararlılardır. Dolaştıkları alanlara bu mikropları bırakan ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkaran haşereler, insanların barındığı alanlarda bulunmaması gereken canlı türleridir. Yeşilova Küçükçekmece böcek ilaçlama servisi; bu amaca hizmet ederek insan yaşam alanlarında bulunan haşereleri yok etmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Yeşilova Böcek İlaçlama

İlaçlama sektöründe onlarca yıldır yerini koruyan ve prestijli ilaçlama firmaları arasında zirvede bulunan firmamız; kullandığı özel ilaçlama teknikleri ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan haşere ilaçlarıyla hizmet sağlamaktadır. Yeşilova böcek ilaçlama ekipleri tarafından kullanılan ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlık kriterlerine uygun olup haşere dışında hiçbir canlı üzerinde etkiye sahip değildir. İlaçlama yöntemlerimiz; haşere türlerine özel olarak uygulanmakta olup, her haşere türü ve cinsi için ayrı bir ilaç tercih edilmektedir. Haşere ilaçlama faaliyetlerinde en çok tercih edilen ilaçlama yöntemleri şu şekildedir:

  • Sıvı İlaçlama: Haşere ilaçlama uygulamaları arasında en kapsayıcı ilaçlama yöntemidir. Haşerelerin çoğu için bu yöntem tercih edilir. Uygulamadan sonra bir süre sulu temizlik yapılmaması gerekmektedir. Kokulu ve kokusuz olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilir.
  • Jel İlaçlama: Kalorifer böceği ve hamam böceği için tercih edilen bir yöntemdir. Haşerenin en çok görüldüğü yerlere uygulanır ve kısa süre içinde sonuç verir. Uygulamadan sonra ilacın üzerine uygulanmadığı sürece sulu temizlik yapılabilir. İlacı yiyen haşere yuvasına giderek ölür. Onu yiyen diğer haşereler yardımıyla bir ölüm zinciri oluşur ve yuva kısa sürede yok olur.
  • Fare İstasyonu: Fare ilaçlamada en çok tercih edilen yöntemdir. Haşerenin en sevdiği kokular ve tatlarla maskelenen fare ilacı; korunaklı bir kutuda muhafaza edilerek diğer canlıların ilaçtan etkilenmesi engellenir. Bu kutu aynı zamanda haşerenin kuruyarak ölmesini sağlar ve koku oluşumunu engeller. Çok sık tercih edilen bir yöntemdir.

Küçükçekmece Yeşilova böcek ilaçlama firmasının ilaçlama yöntemleri ve ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Küçükçekmece Cumhuriyet Böcek İlaçlama başlıklı makalemizde böcek ilaçlama firmaları, böcek ilaçlama fiyatları ve böcek ilaçlama yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir